V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18-03-2018

1.Dziś zapraszamy na godzinę 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem.

2.Również dziś podczas Mszy św. o godzinie 14:00 dla przedszkola sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, będzie możliwe podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego. Gorąco zachęcamy aby włączyć się w to Boże dzieło.

3.Jutro 19 marca przypada uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP w tym dniu wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 15:00 do 18:00 z racji święta patrona wspólnoty.

4.Od czwartku 22 marca rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do soboty 24 marca. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych każdego dnia o godzinie 7:00, 8:30, 18:00 i 19:00. Spowiedź każdego dnia rekolekcji pół godziny przed Mszą św. Rekolekcje poprowadzi ojciec Zbigniew Podlewski redemptorysta. W czasie rekolekcji w sobotę będzie specjalna Msza św. dla osób chorych i starszych o godnie 10:00.

5.W piątek 23 marca o godzinie 19:00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Przejdziemy z kościoła ulicami Stanisława Kostki, Dąbrowskiego, Piłsudzkiego, Wysockiego, Kujawską, Al. Krakowską do kościoła. Przynieśmy świece. Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej w kościele o godzinie 8:30 i 17:15. Również w tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 19:00

6.Za tydzień Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Siostry z Żywego Różańca przygotowują palmy, które będą do nabycia przy wejściu do kościoła. Ofiary ze sprzedaży palm są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

7.W sobotę przed Niedzielą Palmową 24 marca w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w godzinach 11:00 – 15:00 odbędzie się Diecezjalny dzień Młodzieży. Na to spotkanie zaproszona jest młodzież ze wszystkich wspólnot parafialnych, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, oraz studenci. W programie koncert uwielbieniowy w wykonaniu zespołu Mocni w Duchu oraz Eucharystia. Młodzież, która chciałaby wziąć udział może się zapisać dziś w zakrystii. 

8.We wtorek 20 marca kończymy akcję charytatywną „Dar dla bliźniego”,  polegającą na zbiórce żywności.  Każdy z nas może stać się ofiarodawcą świątecznej paczki wielkanocnej dla rodzin z naszej parafii, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Prosimy o składanie paczek do kosza wystawionego przed ołtarzem MB Nieustającej Pomocy.

9.Serdecznie zapraszamy dziewczęta od klasy I szkoły podstawowej do udziału w formacji w grupie Bielanek. Podczas spotkań w różnorodny sposób (śpiew, zabawy) rozwijamy swoją pobożność oraz wiedzę religijną. Spotykamy się w soboty o godz. 10:00 w sali nad kancelarią. Zapisy u ks. Marcina w zakrystii lub na spotkaniach.

10.Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

 

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Marcin Owczarzak kawaler  z parafii tutejszej i Karolina Anna Jankowska panna z parafii Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

 

 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11-03-2018

1Bóg zapłać za złożone ofiary, które są przeznaczone na prace wykonane w naszej świątyni.

2Dziś zapraszamy na godzinę 17.15 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem.

3Również dziś   o godzinie 16:00  comiesięczne  spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii  św.

4Od wczoraj rozpoczęliśmy w naszej parafii nowennę do św. Józefa przed uroczystością św. Józefa oblubieńca NMP. Nowenna będzie odmawiana od pon. do piątku  po Mszy św. wieczornej, w sobotę. i niedzielę .po Mszy św. porannej.

5Zachęcamy, by przez cały czas Wielkiego Postu zachować trzeźwość. Nie spożywajmy sami ani nie częstujmy alkoholem innych.

6Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu rano o godz. 8.30 dla dorosłych, po południu o 17.15 dla dzieci z rodzicami i o 18.30 Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież.  W najbliższy piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej zapraszamy na Adorację Krzyża, która zostanie poprowadzona przez zespół „Mały Sguad”.

7We wtorek 13 marca będziemy obchodzili święto papieskie i 5 rocznicę wyboru papieża Franciszka na stolicę św. Piotra. Tego dnia o godzinie 17:30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w intencji papieża, której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce.

8Od środy do piątku, swoje rekolekcje wielkopostne będą przeżywać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Polecamy uczniów, osoby sprawujące opiekę oraz prowadzących naszym modlitwom. W związku z tym we środę i w piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.

9We czwartek 15 marca zapraszamy na Apel Jasnogórski o godzinie 21:00, pół godziny przed Apelem będzie odmawiany różaniec.

10Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję charytatywną „Dar dla bliźniego”, polegającą na zbiórce żywności. Każdy z nas może stać się ofiarodawcą świątecznej paczki wielkanocnej dla rodzin z naszej parafii, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Prosimy o składanie paczek do kosza wystawionego przed ołtarzem MB Nieustającej Pomocy. Akcja potrwa do 20 marca.

11Wzorem lat ubiegłych bardzo prosimy siostry z Kół Żywego Różańca o przygotowanie palm na Niedzielę Palmową, a wszystkich którzy mają bukszpan o przyniesienie go w najbliższym tygodniu do Kościoła

12W sobotę przed Niedzielą Palmową 24 marca w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w godzinach 11:00 – 15:00 odbędzie się Diecezjalny dzień Młodzieży. Na to spotkanie zaproszona jest młodzież ze wszystkich wspólnot parafialnych, młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, oraz studenci. W programie koncert uwielbieniowy w wykonaniu zespołu Mocni w Duchu oraz Eucharystia. Młodzież, która chciałaby wziąć udział może się zapisać dziś w zakrystii. 

13W uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Świętości Życia, z tej okazji zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu troska o życie do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, do modlitwy w intencji konkretnego dziecka. Będzie można to uczynić w przyszłą niedzielę 18 marca podczas Mszy św. dla przedszkola sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi  o godzinie 14:00. Gorąco zachęcamy by włączyć się w to Boże dzieło.

14Serdecznie zapraszamy dziewczęta od klasy I szkoły podstawowej do udziału w formacji w grupie Bielanek. Podczas spotkań w różnorodny sposób (śpiew, zabawy) rozwijamy swoją pobożność oraz wiedzę religijną. Spotykamy się w soboty o godz. 10:00 w sali nad kancelarią. Zapisy u ks. Marcina w zakrystii lub na spotkaniach.

15Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

śp. Wacław Dominik

śp. Czesławy Pawłowskiej

śp. Tadeusz Krucz

śp. Henryk Maślanka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Adam Tomasz Wojciechowski kawaler  z parafii tutejszej i Anna Kozak panna z parafii Wniebowzięcia NMP w Łukowej – zapow. 2

2.Paweł Jatczak kawaler i Dagmara Daria Kiermasz panna, obije z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie. – zapow. 2

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

 

 

 

 

Powiadomienia SMS

Facebook

Dzisiaj jest

poniedziałek,
19 marca 2018

(78. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Zegar

Wyszukiwanie