XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16-09-2018

1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego biskupa, we wtorek święto św. Stanisława Kostki zakonnika, we czwartek wspominamy świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, w piątek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

2. W przyszłą niedzielę 23 września podczas Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk J. E. ks. bp. Piotra Jareckiego sakrament bierzmowania.

3. Nasza parafia organizuje wyjazd na zimowisko do Czarnej Góry w czasie ferii w terminie od 3 do 9 lutego 2019 roku. Zapisy w zakrystii u ks. Marcina.

4. Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp.  Marię Senderowicz

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Artur Piotr Lasocki kawaler z parafii tutejszej i Marlena Domańska z parafii Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  09-09-2018

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę które są przeznaczone na wykonaną rozbudowę i remont naszych organów.

2. Dziś  o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla Rodziców i dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Św.

3. W sobotę, 15 września,  serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Apel Jasnogórski w naszym kościele o godz. 21.00. Pół godziny przed Apelem będzie odmawiany Różaniec.

4. Również w sobotę 15 września, we wspomnienie NMP Bolesnej, wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich parafian na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Adoracja odbędzie się w kościele. Po adoracji Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji członków  Apostolstwa Dobrej Śmierci.

5. Także w tym dniu zapraszamy na rozpoczęcie roku formacyjnego wszystkich członków grup parafialnych (dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorosłych) oraz tych, którzy chcieliby się dołączyć do którejś z grup. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00, po niej spotkanie przy grillu na dziedzińcu pod zielonym parasolem.

6.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, a w piątek Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

7. Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp.  Edwarda Szewczyka

2.śp. Henryka Stefaniaka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Łukasz Fijałkowski kawaler z parafii św. Zygmunta w Warszawie i Marta Izabela Pisarska panna z parafii tutejszej – zapow. 2

2.Michał Maksymilian Pisarski kawaler z parafii tutejszej i Adrianna Julia Grądzka panna z parafii Najświętszej Maryi Panny w Łochowie – zapow. 2

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian..

środa,
19 września 2018