UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20-05-2018

1.Dzisiejszą uroczystością, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej Prawdy. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego działanie i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2.Przypominamy, że dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii św.  wielkanocnej. Pamiętajmy aby  zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu przystąpienie do spowiedzi i Komunii św. w czasie wielkanocnym

3.Również dziś podczas Mszy św. o godzinie 10:00 i 11:30 I Komunia św. dzieci z naszej parafii. Polecajmy te dzieci w naszych modlitwach by jak najczęściej przyjmowały Jezusa w Komunii św. i były Mu wierne.

4.Przypominamy, że nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 17.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej

5.Od piątku 25 maja rozpoczynamy nowennę do Opatrzności Bożej, która będzie odprawiana podczas nabożeństw majowych.

6.Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w roku liturgicznym.

7. Jutro święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8.W sobotę przypada dzień Matki, dziękujmy Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce i prośmy o potrzebne łaski a dla zmarłych o dar nieba. Z tej okazji kapłani oraz Parafialny zespół Caritas zapraszają na program artystyczny w niedzielę 27 maja o godzinie 16:00 do salki parafialnej pod plebanią.

9. Za tydzień uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

10. Również za tydzień podczas Mszy św. o godzinie 10:00 dzieci z naszej parafii przeżywać będą rocznicę I Komunii św.

11. 2 czerwca na Obiektach Sportowych „Znicz” w Pruszkowie w godz. od 9 do 16 odbędzie się XXI Parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych zawodach sportowych dzieci i młodzież z naszej parafii. Każdy uczestnik może wziąć udział maksymalnie w trzech konkurencjach. Zapisy do 27 maja włącznie. Szczegółowe informacje w zakrystii.

12.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.  


SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Kamil Krzysztof Niewczas kawaler z parafii Michała Archanioła w Piastowie i Agnieszka Kosmala panna  z parafii tutejszej  – zapow. 2

2.Michał Franke kawaler z parafii tutejszej i Karolina Kułakowska panna  z parafii św. Jana Apostoła Ewangelisty w Warszawie  – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

 

 

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 13-05-2018

1.Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, które są przeznaczone na prace wykonane w naszej świątyni.

2.Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Kościele jest obchodzona od V wieku. Chrystus Pan zanim opuścił ziemię powiedział do Apostołów „ A Ja gdy zostanę nad ziemię wywyższony przyciągnę wszystkich do siebie”. My wpatrując się w górę każdego dnia podążamy za Chrystusem, krocząc naszymi ziemskimi drogami wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy od samego Chrystusa obecnego w Eucharystii. Zaś odwagę i siłę od Ducha Św., który nas nieustannie wspiera i pociesza.

3.We wtorek 15 maja zapraszamy na Apel Jasnogórski o godzinie 21:00. Pół godziny przed Apelem będzie odmawiany różaniec.

4.W środę 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Główne uroczystości będą miały miejsce w sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej na Mokotowie. Uroczystej Mszy św. o godzinie 18:00 będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce.

5.Również w środę o godzinie 18:30 zapraszamy do kaplicy na spotkanie rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii św. Jednocześnie informujemy, że rocznica I Komunii św. będzie w tym roku w naszej parafii w niedzielę 27 maja o godzinie 10:00. 

6.W piątek 18 maja po Mszy św. wieczornej około godziny 19:00 zapraszamy na wieczór uwielbienia, który będzie prowadzony przez zespół Mały Squad. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7.W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci z naszej parafii. Podczas Mszy św. o godzinie 10:00 i 11:30. Bardzo prosimy aby na te Msze św. przyszły tylko dzieci komunijne wraz z rodzicami. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin w sobotę 19 maja o godzinie 9:00.

8.Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się okres wielkanocny a jednocześnie czas spowiedzi i komunii św. przynajmniej raz w roku. 

9.VI ogólnopolska pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę będzie 2 czerwca w sobotę. Zapisać się można w kiosku parafialnym.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp. Andrzeja Piotrowskiego

2.śp. Annę Magenta

3.śp. Jadwigę i Ryszarda Ruszteckich

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Kamil Krzysztof Niewczas kawaler z parafii Michała Archanioła w Piastowie i Agnieszka Kosmala panna  z parafii tutejszej  – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

 

 

Powiadomienia SMS

Facebook

Dzisiaj jest

wtorek,
22 maja 2018

(142. dzień roku)

Święta

Wtorek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy

Zegar

Wyszukiwanie