I NIEDZIELA ADWENTU 2-12-2018

1.Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny - Adwent, który ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku powtórnemu Jego przyjściu na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. W dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 będzie odprawiana Msza św. o Najśw. Maryi Pannie, zwana Mszą św. roratnią – którą będziemy rozpoczynali śpiewem Godzinek przed figurą Matki Bożej o godz. 6.45. Serdecznie do udziału w Roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o przynoszenie na te Msze św. lampionów i świec.  Tegoroczne rozważania podczas Mszy św. roratnich będą poświęcone Duchowi Świętemu.

2.Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16:00 i adoracja którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym o godzinie 17:15.

3.W kruchcie kościoła można nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie zimowiska organizowanego przez naszą parafię.

4.W kiosku parafialnym są do nabycia świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na kolonie letnie dzieci, które wyjeżdżają z Caritasem. Zaś Akcja Katolicka rozprowadza opłatki wigilijne – ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na bieżące prace w naszej świątyni. Nie kupujmy opłatków w sklepach i supermarketach, gdyż są one nie poświęcone.

5.W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego kapłana, we wtorek św. Barbary dziewicy i męczennicy patronki górników i hutników, w piątek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, a w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 12:00 Akcja Katolicka zaprasza na nabożeństwo Godzina Łaski dla Świata

6.W środę 5 grudnia o godzinie 17:00 nabożeństwo wypominkowe podczas którego będą czytane wypominki roczne połączone z modlitwą, a następnie odprawiona będzie Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach.

7.W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Módlmy się w tym dniu w sposób szczególny za wszystkich kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii.

8.W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź rano podczas każdej Mszy św. a po południu od 17.30.  Przed południem kapłani udadzą się do chorych i starszych ze spowiedzią i Komunią Św.  Tego dnia zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 17.00, potrwa do Mszy św. o godz. 18.00 oraz będzie jeszcze godzinę po wieczornej Mszy św.

9.W przyszłą niedzielę o godzinie 11:30 odbędzie się promocja Bielanek na kolejne stopnie liturgicznej posługi.

10.Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. oraz spotkanie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

11.W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna, ofiary będą przeznaczone na wykonany remont i rozbudowę naszych organów.

12.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

 

1.śp. Zbigniewa Krupa

2.śp.  Jerzego Kurka

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 25-11-2018

1.Dzisiejszą uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny w życiu Kościoła. Z tej racji po Mszy św. o 8:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień dzisiejszy to także święto patronalne Akcji Katolickiej. Polecajmy tą wspólnotę w naszej parafii szczególnej modlitwie.

2.Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, które przeznaczone są na nasze Wyższe Metropolitarne Seminarium Duchowne w Warszawie.

3.Dziś o 17:15 różaniec za zmarłych, których poleciliśmy we Mszy św. gregoriańskiej Żywego Różańca

4.Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 11.30 odbędzie się promocja ministrantów na kolejne stopnie liturgicznej posługi. Polecajmy ich w naszych modlitwach. 

5.Najbliższa sobota to I Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie.

6.Za tydzień w niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16:00 i adoracja którą zakończymy nabożeństwem eucharystycznym o godzinie 17:15.

7.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Adwent. Czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani, między innymi prze udział we Mszy św. roratniej oraz rekolekcje Adwentowe.

8.W kiosku parafialnym są już do nabycia opłatki Wigilijne. Ofiary z tej racji poznaczone są na bieżące prace w parafii. Są również świece Caritasu „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na kolonie letnie dzieci, które wyjeżdżają z Caritasem.

9.Dziś  ministranci i bielanki wraz z rodzicami organizują kiermasz, podczas którego można zakupić ciasto. Ofiary zebrane podczas kiermaszu są przeznaczone na zimowy wyjazd oraz potrzeby związane z formacją grup w ciągu roku.

10.Za tydzień 2 grudnia w kruchcie kościoła będzie można nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie zimowiska organizowanego przez naszą parafię.

11.W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy w piątek święto św. Andrzeja Apostoła

12.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia 

w kiosku parafialnym.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

 

1.śp.  Adama Cyniak

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

    

Powiadomienia SMS

Facebook

Dzisiaj jest

poniedziałek,
21 stycznia 2019

(21. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Zegar

Wyszukiwanie