UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20-05-2018

1.Dzisiejszą uroczystością, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej Prawdy. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego działanie i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2.Przypominamy, że dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii św.  wielkanocnej. Pamiętajmy aby  zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu przystąpienie do spowiedzi i Komunii św. w czasie wielkanocnym

3.Również dziś podczas Mszy św. o godzinie 10:00 i 11:30 I Komunia św. dzieci z naszej parafii. Polecajmy te dzieci w naszych modlitwach by jak najczęściej przyjmowały Jezusa w Komunii św. i były Mu wierne.

4.Przypominamy, że nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele w niedziele o godz. 17.30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej

5.Od piątku 25 maja rozpoczynamy nowennę do Opatrzności Bożej, która będzie odprawiana podczas nabożeństw majowych.

6.Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w roku liturgicznym.

7. Jutro święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8.W sobotę przypada dzień Matki, dziękujmy Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce i prośmy o potrzebne łaski a dla zmarłych o dar nieba. Z tej okazji kapłani oraz Parafialny zespół Caritas zapraszają na program artystyczny w niedzielę 27 maja o godzinie 16:00 do salki parafialnej pod plebanią.

9. Za tydzień uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

10. Również za tydzień podczas Mszy św. o godzinie 10:00 dzieci z naszej parafii przeżywać będą rocznicę I Komunii św.

11. 2 czerwca na Obiektach Sportowych „Znicz” w Pruszkowie w godz. od 9 do 16 odbędzie się XXI Parafiada Archidiecezji Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych zawodach sportowych dzieci i młodzież z naszej parafii. Każdy uczestnik może wziąć udział maksymalnie w trzech konkurencjach. Zapisy do 27 maja włącznie. Szczegółowe informacje w zakrystii.

12.Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Kamil Krzysztof Niewczas kawaler z parafii Michała Archanioła w Piastowie i Agnieszka Kosmala panna  z parafii tutejszej  – zapow. 2

2.Michał Franke kawaler z parafii tutejszej i Karolina Kułakowska panna  z parafii św. Jana Apostoła Ewangelisty w Warszawie  – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 13-05-2018

1.Bóg zapłać za ofiary złożone na tace, które są przeznaczone na prace wykonane w naszej świątyni.

2.Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Kościele jest obchodzona od V wieku. Chrystus Pan zanim opuścił ziemię powiedział do Apostołów „ A Ja gdy zostanę nad ziemię wywyższony przyciągnę wszystkich do siebie”. My wpatrując się w górę każdego dnia podążamy za Chrystusem, krocząc naszymi ziemskimi drogami wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy od samego Chrystusa obecnego w Eucharystii. Zaś odwagę i siłę od Ducha Św., który nas nieustannie wspiera i pociesza.

3.We wtorek 15 maja zapraszamy na Apel Jasnogórski o godzinie 21:00. Pół godziny przed Apelem będzie odmawiany różaniec.

4.W środę 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Główne uroczystości będą miały miejsce w sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej na Mokotowie. Uroczystej Mszy św. o godzinie 18:00 będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce.

5.Również w środę o godzinie 18:30 zapraszamy do kaplicy na spotkanie rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę I Komunii św. Jednocześnie informujemy, że rocznica I Komunii św. będzie w tym roku w naszej parafii w niedzielę 27 maja o godzinie 10:00.

6.W piątek 18 maja po Mszy św. wieczornej około godziny 19:00 zapraszamy na wieczór uwielbienia, który będzie prowadzony przez zespół Mały Squad. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7.W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci z naszej parafii. Podczas Mszy św. o godzinie 10:00 i 11:30. Bardzo prosimy aby na te Msze św. przyszły tylko dzieci komunijne wraz z rodzicami. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzin w sobotę 19 maja o godzinie 9:00.

8.Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Św., kończy się okres wielkanocny a jednocześnie czas spowiedzi i komunii św. przynajmniej raz w roku.

9.VI ogólnopolska pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę będzie 2 czerwca w sobotę. Zapisać się można w kiosku parafialnym.

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp. Andrzeja Piotrowskiego

2.śp. Annę Magenta

3.śp. Jadwigę i Ryszarda Ruszteckich

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Kamil Krzysztof Niewczas kawaler z parafii Michała Archanioła w Piastowie i Agnieszka Kosmala panna  z parafii tutejszej  – zapow. 1

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

wtorek,
22 maja 2018