XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16-09-2018

1. W liturgii w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego biskupa, we wtorek święto św. Stanisława Kostki zakonnika, we czwartek wspominamy świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, w piątek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

2. W przyszłą niedzielę 23 września podczas Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk J. E. ks. bp. Piotra Jareckiego sakrament bierzmowania.

3. Nasza parafia organizuje wyjazd na zimowisko do Czarnej Góry w czasie ferii w terminie od 3 do 9 lutego 2019 roku. Zapisy w zakrystii u ks. Marcina.

4. Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.  

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp.  Marię Senderowicz

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

     

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Artur Piotr Lasocki kawaler z parafii tutejszej i Marlena Domańska z parafii Wniebowzięcia NMP w Stoczku Łukowskim – zapow. 1

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

 

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  09-09-2018

 

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę które są przeznaczone na wykonaną rozbudowę i remont naszych organów.

2. Dziś  o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie dla Rodziców i dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Św.

3. W sobotę, 15 września,  serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na Apel Jasnogórski w naszym kościele o godz. 21.00. Pół godziny przed Apelem będzie odmawiany Różaniec.

4. Również w sobotę 15 września, we wspomnienie NMP Bolesnej, wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza wszystkich parafian na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Adoracja odbędzie się w kościele. Po adoracji Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji członków  Apostolstwa Dobrej Śmierci.

5. Także w tym dniu zapraszamy na rozpoczęcie roku formacyjnego wszystkich członków grup parafialnych (dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorosłych) oraz tych, którzy chcieliby się dołączyć do którejś z grup. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00, po niej spotkanie przy grillu na dziedzińcu pod zielonym parasolem.

6.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, a w piątek Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

7. Jak co tydzień zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w kiosku parafialnym.  

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

1.śp.  Edwarda Szewczyka

2.śp. Henryka Stefaniaka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..                               

     

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Łukasz Fijałkowski kawaler z parafii św. Zygmunta w Warszawie i Marta Izabela Pisarska panna z parafii tutejszej – zapow. 2

2.Michał Maksymilian Pisarski kawaler z parafii tutejszej i Adrianna Julia Grądzka panna z parafii Najświętszej Maryi Panny w Łochowie – zapow. 2

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian..

 

Powiadomienia SMS

Facebook

Dzisiaj jest

środa,
19 września 2018

(262. dzień roku)

Święta

Środa, XXIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika

Zegar

Wyszukiwanie