OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA 

22-10-2017


1. Dziś przybędzie do naszej parafii J. Ex. Ks. Bp Michał Janocha, aby udzielić młodzieży sakramentu bierzmowania podczas mszy św. o godz. 18.00. Młodzież polecamy modlitwom parafian.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w całym Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: Misja w centrum wiary chrześcijańskiej. W swoich modlitwach polecajmy Panu Bogu sprawy misji i misjonarzy.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na Misje. 

4. Przypominamy, iż nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszym kościele od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwa różańcowe są o godzinie 17.15. Dziś wyjątkowo nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godz. 17:00.

5. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

6. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Zachęcamy do polecania naszych zmarłych w wypominkach rocznych i jednorazowych. Zachęcamy również do zamawiania intencji Mszy św. na przyszły rok.

7. Odwiedzając groby naszych bliskich warto sprawdzić, czy nie upływa termin opłaty za miejsce pochówku. Prawo do grobu nie jest prawem własności, ale formą dzierżawy na 20 lat. Konieczność opłacania miejsca pod groby wynika z Ustawy o Cmentarzach i Chowaniu Zmarłych. Nie wystarczy się grobem opiekować, ale trzeba też wnosić stosowne opłaty co 20 lat. Wszystkie sprawy związane z cmentarzami na Żbikowie i Gołąbkach załatwia tylko Ks. Proboszcz w poniedziałki w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

8. W dniu Wszystkich Świętych o godzinie 11.00 będą odprawiane Msze Święte poprzedzone procesją z wypominkami  jednocześnie na cmentarzu w Żbikowie jak i na Gołąbkach.

9. W sobotę przeżywamy Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. 

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w kiosku parafialnym.  W kiosku są również do nabycia znicze. Zachęcamy.                                                                                                                   

11. Komitet Budowy Pomnika, Burmistrz i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Piastowie serdecznie zapraszają do udziału w uroczystości odsłonięcia pomnika błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki u zbiegu ulic Elizy Orzeszkowej i Księdza Jerzego Popiełuszki, w bezpośrednim sąsiedztwie Komisariatu Policji, dziś o  godz. 16.30.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

Śp. Ewę Wojtczak

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

1.Krzysztof Jakub Wasiak kawaler i Paulina Katarzyna Walczak panna oboje z parafii tutejszej – zapow. 2

Jeżeli ktoś z Parafian zna przeszkody kanoniczne do zawarcia sakramentu małżeństwa, istniejące między narzeczonymi - proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian.

 

 


28 NIEDZIELA ZWYKŁA 

15-10-2017

 

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na wykonane prace w naszej świątyni - nowe ławki, konfesjonały oraz malowanie.

2. Dziś odbywa się promocja książki o Marianistach pt. „Przesłanie bł. Chaminade dzisiaj”. W związku z tym O. Emilio głosi kazania i rozprowadza książki.

3. Również dziś zapraszamy parafian na Apel Jasnogórski o godz. 21.00, który poprowadzą Marianiści. Pół godziny przed Apelem będzie odmawiany różaniec.

4. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszym kościele od poniedziałku do soboty po mszy św. o 18.00, zaś w niedzielę o godz. 17.15.

5. Jutro 39. rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II, a w przyszłą niedziele liturgiczne Jego wspomnienie.

6. W czwartek przypada 33. Rocznica męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Główne uroczystości odbędą się w sanktuarium bł. Ks. Jerzego na Żoliborzu. Módlmy się o jego rychłą kanonizację.

7. W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii JEx. Ks. Bp Michał Janocha, aby udzielić młodzieży sakramentu bierzmowania podczas mszy św. o godz. 18.00. Młodzież polecamy modlitwom parafian. Sakrament pokuty i próba przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w najbliższą sobotę od godz. 11.30.

8. Za tydzień Niedziela Misyjna, ofiary składane na tace w tym dniu będą przeznaczone na misje.

9. Od dziś przyjmujemy na wypominki. Zachęcamy do polecania naszych zmarłych w wypominkach rocznych i jednorazowych. Można już zamawiać intencje mszy św, na rok 2018.

10. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: jutro Św. Jadwigę Śląską, we wtorek Św. Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i męczennika, w środę Św. Łukasza Ewangelistę, w piątek Św. Jana Kantego Kapłana, zaś w sobotę Bł. Jakuba Strzemię Biskupa.

11. W piątek 20 października w naszej parafii odbędzie się wieczór uwielbienia, który zostanie poprowadzony przez zespół „Mały Skład”. Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś młodzież do wielbienia Boga śpiewem i modlitwą połączoną ze słuchaniem Słowa Bożego.

12. W dniu Wszystkich Świętych o godzinie 11.00 będą odprawiane Msze Święte poprzedzone procesją z wypominkami  jednocześnie na cmentarzu w Żbikowie jak i na Gołąbkach.

13. Komitet Budowy Pomnika, Burmistrz i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Piastowie serdecznie zapraszają do udziału w uroczystości odsłonięcia pomnika Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Pomnik wzniesiony zostanie na terenie zielonym u zbiegu ulic Elizy Orzeszkowej i Księdza Jerzego Popiełuszki, w bezpośrednim sąsiedztwie Komisariatu Policji. Uroczystości osłonięcia i poświęcenia pomnika odbędzie się w niedzielę 22 października o godz. 16.30.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna w kiosku parafialnym.                                                                                                                           

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem:

Śp. Halinę Kruza

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

SAKRAMENTALNY ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI MAJĄ ZAMIAR ZAWRZEĆ:

 

1.Krzysztof Jakub Wasiak kawaler i Paulina Katarzyna Walczak panna oboje z parafii tutejszej – zapow. 1

  

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Powiadomienia SMS

Dzisiaj jest

poniedziałek,
23 października 2017

(296. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
141440

Zegar

Wyszukiwanie